Kosmetika s probiotiky

Díky pokročilým technologiím se nám daří stabilizovat probiotické kultury v tekutých, polotuhých i tuhých kosmetických nosičích. Přinášíme tak inovativní řešení pro novou generaci kosmetiky obsahující živé probiotické bakterie.

Problém tělesného zápachu trápí převážnou část populace a je stále velmi aktuálním tématem. S tím také souvisí i změna kožního mikrobiomu, která zodpovídá nejen za tělesný zápach, ale také za řadu běžných onemocnění, jako je ekzém nebo atopická dermatitida.

Pokud se zaměříme na tělesný zápach, lze tento problém řešit použitím deodorantů a antiperspirantů. Dnešní moderní antiperspiranty a dokonce i řada deodorantů obsahuje soli hliníku, které potenciálně představují toxickou zátěž nejen pro pokožku, ale z důvodu vstřebávání také pro celé tělo. Náš projekt je tedy zejména zaměřen na problematiku jak se cítit dobře, omezit nepříjemný tělesný zápach a zároveň si neničit zdraví.

Námi navrhovaným řešením je používání přírodního deodorantu na bázi probiotických kultur ve spreji! Místo hliníku, parabenů a dalších chemických látek v boji proti pocení využívámejedinečným způsobem stabilizované probiotické kultury, které upravují kožní mikrobiom a vytlačují patogenní a podmíněně patogenní kožní bakterie. Hlavní unikátností však je jedinečnost řešení a stabilizace probiotické kultury ve spreji, což nedokázala zatím žádná nadnárodní ani lokální společnost vyrábějící deodoranty.

Druhým významným aplikačním potenciálem pro náš projekt je sprejová aplikace probiotických kultur na pokožku pacientů trpících atopickou dermatitidou. Toto onemocnění je vždy provázeno silnou kožní dismikrobií a poslední studie ukazují, že aplikace probiotických kultur na pokožku může průběh onemocnění zmírnit. Aplikace formou spreje - deodorantu představuje zajímavý potenciál i ve využití našeho výsledku v podpůrné péči o atopiky.